UČENJE KROZ IGRU

23.06.2020.
UČENJE KROZ IGRU
  1. Provedena su mnoga istraživanja o primjeni igre u nastavi čiji su rezultati pokazali da je učenje i nastava učinkovitija ako se na djecu prenosi nova znanja putem igre. Od najranije dobi djeca uče kroz igru. Igre su zabavne, motivirajuće i okupiraju pažnju u potpunosti. Igra potiče maštu i kreativnost.
  2. Djeca uživaju u igri, što ih motivira na sudjelovanje, a pozitivno raspoloženje također se prenosi i na učenje. Igra je učenicima najzabavniji oblik učenja. Znanje stečeno kroz igru trajnije je od znanja stečenog na neki drugi način
  3. Igra u nastavi potiče volju djeteta za učenjem. Učenicima treba aktivnost na satu koja će pobuditi njihov interes, pogotovo ako se radi o predmetu ili gradivu koje ih ne zanima. Učenje putem igre podjednako je efikasno kao i učenje pomoću nastavnih listića. Znanja stečena igrom trajnija su od znanja stečenih radom na radnim listićima.
  4. Kroz igru učenici aktivnije sudjeluju u nastavnom satu, više su motivirani, sat im je zanimljiviji, bolje surađuju, nauče poštivati postavljena pravila igre, uče uvažavati tuđe mišljenje i rješavati problem zajedničkim snagama. Učenici kroz igru pokazuju i razvijaju svoju kreativnost i različite vještine